top of page

11. Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji

Je za námi 11. Mistrovství České republiky juniorů a mladších juniorů v klasickém silovém trojboji. Náš tým měl i zde bohaté zastoupení, zejména naši mladší junioři ovládli platformu. 

 

Tento rok bylo Mistrovství České republiky rozděleno do tří dnů - sobota, neděle a pondělí. Sobotní den nám odstartovaly dívky juniorky. Celkem za náš tým závodilo 6 juniorek, ve třech nejpočetnějších váhových kategoriích.

44155_edited.jpg
42861_edited.jpg

Naší nejlehčí juniorkou byla letos Markéta Růžková, která startovala v kategorii do 63 kg, kde obsadila páté místo, s totalem 315 kg. Největší boj byl letos ve váhové kategorii do 69 kg, kde nám odstartovaly čtyři závodnice. Svatavě Hanykýřové se s totalem 412.5 kg podařilo vybojovat první místo, Svatava si mimo jiné ze závodu odnesla i národní rekord na dřep a to v hodnotě 167.5 kg. Jessice Medwell se ve stejné váhové kategorii podařilo obsadit třetí místo, a to s totalem 403 kg. Kristýna Brožková zapsala total 330 kg a tak obsadila sedmé místo, hned za ní se s totalem 320 kg umístila Karolína Krejčí.

Jako poslední se k závodu připojila Amelie Valentová, která v kategorii do 76 kg obsadila krásné čtvrté místo a to s totalem 405 kg. Celkem děvčata získala dvě velké medaile a čtyři malé.

43221_edited.jpg
42927_edited_edited.jpg
43537_edited.jpg

Po dopolední části přišla řada na mladší juniorky. Celkem nám odzávodilo 5 mladších juniorek ve čtyřech váhových kategoriích. V kategorii do 47 kg se na prvním místě umístila Nella Kašpárková, která zvládla zapsat total 212.5 kg.

V kategorii do 57 kg se na prvním místě umístila Wanda Pencáková, která předvedla krásný výkon s totalem 310 kg, za ní se umístila Jitka Ducková, která zapsala total 270 kg.

V kategorii do 63 kg závodila Klára Kostrbová, které se podařilo zapsat total 225 kg a tak si odnesla šesté místo. Poslední závodnicí byla Klára Honsů, která v kategorii do 69 kg získala čtvrté místo a to s totalem 290 kg. Celkem si mladší juniorky odvezly domů 11 medailí. 

Neděle byla ve jménu chlapců juniorů. Zde nám jich odstartovalo 10 a úspěšně se všichni soutěže drželi až do konce. Ve váhové kategorii do 74 kg odstartovali čtyři závodníci - Jakub Straka, Jan Zábranský, Jakub Novotný a Jan Junek. Nejlépe se z chlapců umístil Jakub Straka, který,  i s pouze jedním platným pokusem na dřep, zvládl zapsat total 552.5 kg, díky kterému obsadil sedmé místo. O dvě a půl kila méně zapsal Jan Zábranský a umístil se tak hned za Jakubem.

43316_edited.jpg
43900_edited_edited.jpg

Naším nejúspěšnějším juniorským závodníkem je Tomáš Votava, který ve váhové kategorii do 83 kg obsadil s totalem 670 kg druhé místo a současně obsadil druhé místo v absolutním pořadí! Tomáš si ze závodu odnesl celkem tři malé medaile, jednu velkou a pohár. S Tomášem ve stejné váhové kategorii závodil i Ondřej Zázvůrek, kterému se podařilo zapsat total rovný 555 kg.

Ve váhové kategorii do 105 kg jsme měli jediného závodníka, Petra Milichovského, který si vybojoval šesté místo, s totalem 640 kg. Petrovi se podařilo získat malou medaili za první místo za benchpress s výkonem úctihodných 180 kg. O kategorii výše se na druhém místě umístil Jakub Jílek, kterému se podařilo získat celkem čtyři medaile a zapsat total 647.5 kg.

Naši dva těžkotonážníci Martin Valenta a Artem Usov proti sobě bojovali v kategorii nad 120 kg. Nakonec si první místo obhájil Martin, který díky svému tahu zapsal total 840 kg. O dvě a půl kila méně zapsal Artem, který si vybojoval druhé místo. Oba si ze závodu domů odnesli čtyři medaile!

43993_edited.jpg
43991_edited.jpg

Nejvíce našich závodníků odstartovalo v pondělí. Jednalo se o skupinu 11 chlapců mladších juniorů. Nejlépe ze všech mladších juniorů se umístil Marek Mokroluský, který ve váhové kategorii do 83 kg obsadil třetí místo, a to s výkonem 570 kg. Medaile si domů odnesl i Šimon Jurdič, který se v kategorii do 74 kg umístil na druhém místě a Jakub Blažíček, který se umístil první v kategorii do 120 kg. Malou medaili si ze závodu odvezl i Adaim Kaiser, Ondra Zemánek, Jakub Mazal a Kristian Slabý.

Celkem si naši závodníci domů odnesli 50 medailí (malých i velkých)! Gratulujeme a těšíme se na příští závody #doplnejch!

bottom of page