top of page
SBD-EPLC-2018-120+KG-124.jpg

David Lupač

Níže si můžete přečíst rozhovor s předsedou oddílu Doplnejch powerlifting Davidem Lupačem, který získal stříbrnou medaili v kategorii mužů nad 120kg  na Mistrovství Evropy v klasickém silovém trojboji 2018.

Ahoj Davide v neděli jsi se zúčastnil Mistrovství Evropy v klasickém silovém trojboji v litevském městě Kaunas. Jak se tento závod povedl?

 

Ahoj, zdravím všechny. Závod se mi docela povedl, povedlo se mi zapsat 8 platných pokusů. Dřep jsem šel na jistotu a poslední pokus na 330kg byl poměrně kontrolovaný v tom jsem cítil rezervu. U dřepu jsem měl největší problém v přípravě a dost mě trápilo tříslo, kvůli kterému nebyly tréninky ani zdaleka tak jak by bylo potřeba. Benčpres mi udělal opravdu radost, už příprava vypadala dost slibně. Na tréninku se mi povedlo zvednout 220kgx2, takže jsem si věřil. Na závodech jsem zapsal 240kg a tím jsem si vylepšil osobní maximum o 7,5kg a ukořistil pro sebe národní rekord. Mrtvý tah jsem šel podle potřeb závodu a druhým pokusem jsem zvedl 350kg, to mi zajistilo druhé místo v kategorii. Třetím pokusem jsem zkusil vylepšit osobní maximu na 365kg, to bylo prozatím nad moje síly.

 

Jak by jsi zhodnotil prostředí závodu, je něco co se ti na závodech líbilo?

 

V Litvě jsem byl poprvé a tak jsem byl zvědavý co místní organizátoři připraví. Závody probíhaly v malé části velké sportovní haly. Hlediště bylo pro cca 150 diváků a osobně bych rád viděl větší diváckou kulisu. Rozcvičovna i závodiště byly v pohodě, co jsem koukal tak super byli nakladači opravdu byli rychlí a spolehliví. Město jako takové mě ničím zvlášť nezaujalo je to normální východoevropské město. Byli jsme se podívat v Rize v Lotyšsku a to se mi líbilo více.

 

Na závodech s tebou startovali ještě 3 závodníci z našeho týmu Doplnejch powerlifting jak by jsi zhodnotil jejich výsledky?

 

Ano, na závodech se mnou startoval Artem Usov, Michal Dorotík a Honza Jindřich. Mám opravdu velkou radost, že jsme se představili na mezinárodních závodech v této sestavě. Kluci bojovali a sbírali zkušenosti z mezinárodních závodů. Tyto zkušenosti jsou velmi důležité a klukům pomůžou v jejich dalším rozvoji. Budu rád když se mezinárodních závodů bude postupně zúčastňovat čím dál více našich členů.

 

Na jaké další závody se budeš připravovat?

 

V sobotu 8.12. budu startovat na Mistrovství České republiky v benčpresu raw. Závod se bude konat v Jihlavě, ve městě kde se ze mě stal lifter. Je paradox že jsem v Jihlavě ještě nikdy nezávodil, tak se těším a chtěl bych tam něco zvednout. Na jaře bych se rád připravil na Mistrovství světa v benčpresu, které se uskuteční v Japonsku. Chtěl bych se do této země podívat a když je to možné spojit se závodem tak je to super.

 

Nyní se ještě dostaneme k našemu týmu. Jak by jsi doposud zhodnotil rozvoj týmu?

 

Jsem rád, že nám narůstá členská základna a že se všichni z týmu zlepšují, chtějí závodit a posouvat svoje maximálky. Na závody jezdíme v čím dál větším počtu závodníků a hodně mě to baví.

 

Děkuji za rozhovor.

 

Já bych Vám chtěl poděkovat, že navštěvujete naše stránky a čtete tyto rozhovory. #doplnejch

Video ze závodu

bottom of page