top of page

7. Mistrovství středních Čech mládeže v klasickém silovém trojboji

O víkendu 4.3. - 5.3. jsme pořádali již druhý oficiální závod pro Český svaz silového trojboje. Tentokrát se jednalo o 7. Mistrovství středních Čech dorostu a juniorů v klasickém silovém trojboji, které proběhlo v naší “domácí” posilovně Eagle Fitness. Soutěž byla uzavřená a závodili pouze závodníci našeho týmu Doplnejch Powerlifting a Sportovního klubu ZLOBR.

IMG_2056.JPG
IMG_1942.JPG

Soutěž byla rozdělena do dvou dnů - soboty a neděle. V sobotu startovali dorostenci společně s juniorkami a neděle byla vyhrazena juniorům (chlapcům). I přestože byla soutěž určena pouze pro dva týmy, zúčastnilo se jí přes 80 závodníků. Jsme rádi, že se zájem o silový trojboj roste a že se naše členská základna stále rozrůstá! 

 

Mezi nejzajímavější momenty dnů patří bezpochyby nově zapsané národní rekordy na benchpress v kategorii dorostenek do 69 kg, kde Lucie Kňourková zvyšovala národní rekord každým jejím pokusem. Lucii se podařilo třetím pokusem zapsat 80 kg a tím posunula původní hranici národního rekordu o 10 kg. Lucie se mimo jiné stala i absolutní vítězkou kategorie dorostenek, a to s výsledkem 74.99 GLP.

Mimo nově pokořený rekord na benchpress panovala velká rivalita hned v několika kategoriích. Dorostenci soupeřili ve váhové kategorii do 83, kde chlapci bojovali o kila. Na třetím místě se umístil Thai Bao Dang, který zapsal total 520 kg, před ním se umístil Ondřej Zemánek, který zvládl zapsat 525 kg a první místo si vybojoval Marek Mokroluský, který zapsal total 527.5 kg. V kategorii dorostenců do 105 kg se na prvním a druhém místě umístili Jan Dychtl a Adam Kaiser, kteří zapsali total 512.5 kg. Absolutně nejlepším dorostencem se stal Marek Mokroluský, který získal 74.07 GLP.

IMG_1875.JPG
IMG_2032.JPG

Rivalita panovala i v juniorských kategoriích, především u chlapců ve váhové kategorii do 74 kg a do 93 kg. V kategorii junioři do 74 kg druhé místo získal Jan Zábranský, kterému se podařilo zapsat total 530 kg. První místo si obhájil Jakub Novotný, který zapsal total 532.5 kg. V kategorii junioři do 93 kg se na třetím místě umístil Lukáš Horáček, který zapsal total 592.5 kg. O dvě a půl kila více zapsat František Dvořák, který tak obsadil druhé místo a na prvním místě se umístil Jakub Dobiáš, který zapsal úctihodných 650 kg. Absolutním vítězem juniorské kategorie chlapců se stal Marek Vávra, který s totalem 665 kg získal 86.10 GLP.

Gratulujeme vítězům i všem zúčastněným! Současně také děkujeme všem pomocníkům, organizátorům, nakladačům a rozhodčím, bez Vás bychom neuspořádali tak skvělý závod!

Eaglelogo-01 (4) (2).png

Partneři akce

Návrh bez názvu (4).png
Powervideo-logoPRUHLEDNE-01.png
Návrh bez názvu (6).png
bottom of page