top of page

Marek Mokroluský - první rok v trojboji a už byl na ME i MS!

Ahoj Máro, mohl by jsi se nám trochu více představit? Co děláš ve volném čase? Jakou děláš školu? Jak odpočíváš když zrovna netrénuješ?


Ahoj, je mi 17 let, studuji na gymnáziu v Českém Brodě, zajímám se nejvíce o přírodní vědy. Když se zrovna nevěnuji trojboji, tak létám po celé republice v letadle, nebo trávím čas s přáteli.Prozraď nám tvoje nejlepší výkony a jakého výsledku jsi letos nejvíce ceníš?


Zatím nejlepšího výkonu jsem dosáhl v říjnu na mistrovství evropy mladších juniorů v Budapešti. Na dřepu jsem dosáhl 227,5 kilogramů, zabenchoval jsem 135 kilo a vytáhl 255 kilo, celkový součet tedy 617,5 kilo. Výsledků z tohoto závodu si cením asi nejvíce, zapsal jsem všech devět pokusů, ve všech disciplínách jsem si připsal nové osobní rekordy.Jsi v našem týmu první rok a už jsi stihnul šest závodů z toho dva mezinárodní jak svojí první sezonu hodnotíš?


Svoji první sezonu nemohu hodnotit jinak než pozitivně. První rok a hned jsem měl tu možnost závodit na mistrovství evropy i světa, to je absolutně fantastické. Rozhodně jsem až takový úspěch nečekal.


Stanovil jsi si pro příští sezonu nějaké cíle které by jsi si chtěl splnit?


Nějaké cíle určitě mám, rád bych pokořil alespoň jeden národní rekord a nominovat se opět na zahraniční závody. Čísla asi v hlavě žádná zatím nemám, to, co by mohlo a nemohlo být reálné zjistím až začne další sezona.Jak zatím vnímáš tréninky? Je to pro tebe hodně náročné?


Doposud jsem přecházel z jedné přípravy na závody do druhé, což pro mne nebylo nijak zvlášť náročné. Jelikož mi teď ale skončila závodní sezona (kromě MČR v benchi na konci listopadu), přešel jsem do objemu v off-seasonu, je to o dost náročnější. I tak mne to ale baví, obzvláště když mám kolem sebe dobrou bandu lidí, kteří mě podporují.


Jak velký faktor je pro tebe parta ve které trénuješ? Je to pro tebe velké povzbuzení do další práce?


Je to pro mne nesmírně důležité, a nemyslím, že bych se dostal tak daleko nebýt opory od lidí kolem mne. Jsem obklopen pár úžasnými lidmi, kteří mě podporují a se kterýma si mohu užít každý trenink, ať už je jakkoliv náročný. Moc mne povzbuzují ve všem co dělám, a proto se nikdy nevzdávám, abych zpronevěřil jejich důvěru a podporu. Tímto jim chci úplně všem moc poděkovat, obzvláště své slečně.Jak vnímáš školení a týmové závody které pořádáme, myslíš že je to přínosné?


Určitě ano, školení jsou vedena zkušenými trenéry a závodníky, kteří se v trojboji vyznají. Je to skvělý zdroj know-how hlavně pro nováčky do trojboje. A pokud semináře jsou teorie, tak týmové závody jsou naše praxe, ať už pro ty, co si chtějí užít závody a závodní atmosféru, nebo pro nováčky, kteří by si rádi vyzkoušeli nejprve závod “nanečisto” předtím, než by se pustili do něčeho většího.


Doporučil by jsi vstup do našeho týmu dalším mladým klukům nebo holkám, kteří nad silovým trojbojem uvažují?


Samozřejmě že ano, jsme tým plný zkušených a přívětivých lidí, kteří se nebojí uvítat a ujmout se nováčků v trojboji. Zároveň máme také dobré zázemí, ať už trenérské nebo treninkové.Díky za rozhovor a přejeme mnoho sil do budoucna.122 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page