top of page

 Světový pohár univerzit v klasickém silovém trojboji

EECE5D35-89D8-4AEE-BA2F-E1BA8622BA98.heic

8. - 10.7.2021, Vilnius, Litva

Ve dnech 8. - 10. července 2021 se trojice členů Doplnejch powerlifting vydala do boje o medaile jako reprezentanti svých univerzit. Světový pohár se konal již pošesté a tentokrát se jeho pořádání zhostil litevský svaz silového trojboje, který uspořádal závod v hlavním městě Vilniusu.  Závod proběhl v prostorách hotelu Radisson Blu, v němž byli závodníci rovněž ubytováni.

Jako první se na závodišti představila jediná ženská reprezentantka a naše členka, Veronika Pasičná, která na závodní platformu nastoupila v pátek 9. července v 10:00 hodin litevského času, a to za svou alma mater Univerzitu Karlovu. I přesto, že musela do svojí váhové kategorie stahovat několik kilogramů, Veronika zapsala na dřepu 130 kg, na bench pressu 60 kg a na mrtvém tahu 152,5 kg. Tyto výkony dohromady poskládaly 342,5 kg, kterými si zajistila v kategorii žen do 57 kg druhé místo. Zároveň získala dvě malé medaile, a to stříbrnou ve dřepu a zlatou v mrtvém tahu. Veronika se rovněž svými výkony 130 kg dřep, 152,5 kg mrtvý tah a 342,5 kg total stala držitelkou nových národních rekordů.

Další dva reprezentanti a naši členové předvedli své výkony druhý den odpoledne, tedy v sobotu 10. července v odpoledních hodinách. Prvním z nich byl David Stankovič, který závodil v kategorii mužů do 120 kg a reprezentoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Pro Davida to byla premiéra na mezinárodních závodech a s jistotou lze říci, že se jednalo o premiéru úspěšnou, protože David zvýšil svůj poslední soutěžní výkon o 37,5 kg. Na dřepu David zapsal 242,5 kg a tím zvýšil svoje závodní PB o neuvěřitelných 22,5 kg, na bench pressu zapsal 147,5 kg a na mrtvém tahu zapsal 270 kg. Jeho výkon 660 kg mu vynesl páté místo.

Ve váhové kategorii nad 120 kg reprezentoval Univerzitu Karlovu poslední z členů výpravy, Artem Usov. Artem navážil pouhých 131,35 kg, což ho činí jedním z těch lehčích závodníků v jeho kategorii. Do boje o medaile se vydal v této královské kategorii sám. I přes nedostatek konkurence se mu povedlo zlepšit svá dosavadní PB. Na dřepu zapsal 292,5 kg, na bench pressu 185 kg a na mrtvém tahu 280 kg, které dohromady poskládaly total 757,5 kg. Pro Artema přesun do vyšší váhové kategorie znamenal velký výkonnostní posun, a tak nezbývá nic jiného než mu popřát, aby se takto zlepšoval i nadále.

Všem našim závodníkům gratulujeme k neuvěřitelným výkonům a děkujeme za reprezentaci, která byla s ohledem na výše uvedené více než úspěšná. Zároveň děkujeme našemu předsedovi Davidovi Lupačovi, který s námi vážil cestu do Litvy, za jeho vedení a coaching na závodech. 

Text: Veronika Pasičná

Foto: ČSST

bottom of page