top of page
DSC_0208.JPG

Deadlift Challenge vol.3 je úspěšně za námi

V sobotu 22.6.2019 se konal třetí ročník závodu v mrtvém tahu jménem Deadlift Challenge. Tento závod každoročně pořádá David Lupač a náš oddíl Doplnějch Powerlifting samozřejmě pomáhal s organizací a výstavbou. Zároveň se na tomto závodě představilo 6 našich členů a padnul zde světový rekord 432,5 kg! Dosáhl ho Krzysztof Wierzbicki, který navážil pouze 98 kg.

Tento ročník otevřeného závodu pro všechny sportovní nadšence nebo i závodníky napříč federacemi se konal ve sportovní hale Crossfit With Us na Praze 9. Pomyslné brány se otevřely v 9:30 a začalo se vážením. Protože se závodů účastnilo více závodníků, než je zvykem na jiných závodech silového trojboje v Česku, byly připraveny dvě stanoviště pro prezentaci a vážení.

Vážení končilo v 11:30 a na pódium nastoupil organizátor David Lupač, rozhodčí Petra Švadlenková a Kryštof Veber. Závodníkům se připomenuly pravidla (závodění v botech a jak má vypadat uznatelný pokus). Na našem závodníkovi - figurantovi se ukázala uznatelná a neuznatelná technika tahu.

Po klasických závodních kategoriích přišla na řadu Monster League. Jedná se o speciální elitní soutěž pro pozvané závodníky nebo pro vítěze předchozích Deadlift Challenge.

První ročník vyhrála Martina Dostálová, která se před závodem omluvila vinou zranění. Druhý ročník vyhrál Lukáš Bláha, pozvání opět přijal polský trojbojař Krzysztof Wierzbicki a třetím soutěžícím byl Marek Zych "Folha".

Závodníci začali opravdu zostra a na první pokusy padaly čísla jako 340 kg, 350 kg a 375 kg.

Finální pořadí bylo následující:

1. Krzysztof Wierzbicki (432,5 kg) - světový rekord

2. Marek Zych (360 kg)

3. Lukáš Bláha (360 kg)

Celý sportovní den uzavíral pokus o posunutí rekordu v double deadliftu. Letos se na činku postavil Krzysztof Wierzbicki s Lukášm Bláhou.

Ve 12:00 začal závod kategorií žen, která byla rozdělena na 2 skupiny. Padaly zde opravdu pěkné výkony, ale to hlavní o co v Deadlift Challenge jde, je pokořit vlastní maximum a vyzkoušet závod. V této kategorii závodily za náš oddíl Veronika Pasičná (127,5 kg) a Anna Brennan (130 kg).

DSC_0234.JPG

Následovala kategorie mužů amatérů o 90 kg, tedy dospělých mužů bez závodních zkušeností.

DSC_0245.JPG

Druhá polovina závodu přinesla početnou kategorii juniorů ,tedy závodníků do 23 let věku (rok narození 1996 a mladší). Za Doplnejch Powerlifting zde závodil Filip Němec (210 kg). Zde závodilo 38 mladých mužů jak se závodními zkušenostmi, tak bez nich. Hodnocení bylo dle Wilksových bodů

1. Bílek Jiří (270 kg) = 183,90 Wilks

2. Tenkač Antonín (275 kg) = 175,75 Wilks

3. Hucek Jan (290 kg) = 172,29 Wilks

DSC_0253.JPG

Následovala kategorie mužů do 85 kg. Za náš oddíl zde soutěžil Vítězslav Rosík (262,5 kg). Závodilo zde 14 sportovců a hodnocení bylo dle zvednuté váhy.

1. Sedláček Jakub (275 kg)

2. Laštovka Lukáš (270 kg) - nižší tělesná hmotnost

3. Gažko Petr (270 kg)

DSC_0255.JPG

Předposlední kategorie byla muži do 105 kg. Celkem zde bylo 5 závodníků a hodnocení bylo dle zvednuté váhy.

1. Štastný Karel (280 kg)

2. Pěnkava Matěj (270 kg)

3. Šigut Jan (250 kg)

DSC_0267.JPG

Poslední kategorie byla muži nad 105 kg a za Doplnejch Powerlifting zde startovali Jan Jindřich (290 kg) a Ladislav Burian (262,5 kg). Celkem zde bylo 11 závodníků a hodnocení bylo dle zvednuté váhy.