top of page

Doplnejch Girls - holky, co dělají powerlifting

Holky dělají silový trojboj? Vždyť budou vypadat jako chlapi. Omyl, velký omyl! Na 7. soustředění oddílu Doplnejch powerlifting proběhlo natáčení tréninkového videa a připravili jsme pro Vás rozhovory s našimi členkami. Představíme Vám pět dívek, které se věnují delší nebo kratší dobu silovému trojboji. Doplnejch Girls zodpoví otázky o sobě, jak začínaly se cvičením, co je přivedlo k silovému trojboji, nebo například, jaká je jejich nejvíce a nejméně oblíbená disciplína.

Soustředění proběhlo jako vždy v prostorách Barbell Gymu na Praze 10 a sešlo se zde 30 členů oddílu. Pod křídly Davida Lupače již trénuje a závodí více než čtyřicet svěřenců, kteří mají do konce roku ještě nabitý program. Dorostence a juniory, stejně jako některé dívky, čeká pohárový závod ve Zbýšově. Zároveň v listopadu proběhne mistrovství Evropy v RAW trojboji pro muže, ženy, juniory a dorost, stejně jako loni v Kaunasu v Litvě. Bude se konat ještě otevřené mistrovství ČR v RAW bench-pressu.

Organizace Doplnejch připravuje další pokračování Deadlift Challenge, jako novinku si David připravil i první ročník Benchpress Challenge a spolu s jeho týmem uspořádají historicky první Mistrovství České republiky v RAW silovém trojboji družstev. Tyto tři závody proběhnou 1. až 3. května 2020, a protože státní svátek 1. května vychází na pátek, tak tento celý prodloužený sportovní víkend ponese název #Doplnejch Prague Power Weekend. Na webech jednotlivých závodů se lze již registrovat a do konce ledna 2020 platí výhodnější startovné. Silový trojboj a hlavně jeho RAW varianta nabírají ve světe na oblibě a zapojuje se do něj více a více dívek a žen. V květnu bude v Praze příležitost zkusit si zazávodit i pro ty, kteří teprve začínají a rozmýšlejí se, jestli s trojbojem začínat. Organizační tým na rok 2020 připravil o kategorii víc než v roce 2019. Dívky a ženy budou mít kategorii juniorek (do 23 let věku) a ostatních žen. Kluci mají kategorii juniorů, také do 23 let (rok narození 1997 a mladší). Muži, kteří nemají závodní zkušenosti ze závodů strongmanů, trojboje, vzpírání apod., mohou vybírat z kategorií amatérů do 90 kg a nad 90 kg tělesné hmotnosti. Ostatní muži mají váhové kategorie do 85 kg, do 105 kg a nad 105 kg.

bottom of page