top of page

Lukáš Horáček

Níže si můžete přečíst rozhovor s Lukášem Horáčkem, který se zúčastnil Mistrovství Evropy v benčpresu RAW 2019. Lukáš na tomto závodě obsadil třetí místo v kategorii dorostenců do 105 kg.

1)Ahoj Lukáši ve čtvrtek jsi absolvoval svoje první mezinárodní závody a to Mistrovství Evropy v RAW benčpresu. Jak by jsi zhodnotil svůj výkon?

Ahoj, svůj výkon bych zhodnotil spíš záporně protože pár dní před závodem jsem onemocněl a díky tomu jsem shodil cca. 2,5kg, což se podepsalo na výkonu. Třetím pokusem jsem šel 142,5kg které se mi povedlo vytlačit ale bohužel to bylo neuznatelné kvůli poklesu činky během pokusu, tudíž jsem zapsal 2. pokus který byl 137,5kg a to je méně než na to na kolik jsem měl natrénováno.

 

2) Jak se ti dařilo v přípravě?

Připrava až na poslední týden kdy jsem dostal výše zmíněnou nemoc byla naprosto perfektně vychytaná. Příprava trvala měsíc a cítím že jsem díky ní na Benchpressu hodně zesílil.

 

3)Jaké máš plány do konce této sezony?

Plány do konce této sezóny jsou jasné vyhrát Mistrovství Čech poté se co nejlépe umístit na MČR a sezónu zakončit nějakým hezkým totalem na ME v Litvě.

 

4)Chtěl by jsi něco vzkázat mladým klukům kteří začínají závodit nebo o tom přemýšlí? 

Jasně, chtěl bych jim vzkázat ať do toho jdou hlavně #doplnejch a nebojí se pořádně zamakat protože ta dřina za to stojí.

Děkujeme za reprezentaci našeho týmu a přejeme ti další mezinárodní úspěchy.

137,5 kg

bottom of page