top of page
DSC_0580514 - kopie.jpg

Jan Jindřich

Níže si můžete přečíst rozhovor s Honzou Jindřichem po Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji 2018.

Ahoj Honzo mohl by ses nám prosím tě představit a říct nám čím se živíš?

Zdravím, je mi 25 let a bydlím v Děčíně. Podnikám v oboru údržby a oprav komunikací. Na jaře tohoto roku jsem dokončil bakalářské studium na ČZU a nyní studuji dálkově magisterský obor Dřevařské inženýrství.

 

Jak dlouho se věnuješ silovém trojboji a co tě k tomuto sportu přivedlo?

Silovému trojboji se věnuji 2 roky a i stejnou dobu je mým trenérem David Lupač. Ještě před silovým trojbojem jsem chodil do posilovny asi 5 let, ale chyběla mi motivace, kterou jsem našel právě v silovém trojboji. Vždy jsem byl spíše založený na zvedání vyšších vah a bavili mě základní silové cviky a jelikož jsem býval většinu času v Praze, dohodl jsem se s Davidem Lupačem na spolupráci.

 

V neděli jsi závodil na Mistrovství republiky mužů v klasickém silovém trojboji. Jak jsi spokojený s výsledkem a výkonem který jsi předvedl?

 

Umístil jsem se na 2. místě, což je zatím můj nejlepší výsledek na MČR a za to jsem moc rád, ale určitě je ještě pořád co zlepšovat. Asi nejlepší pocit mám z výkonu ze dřepu kde se  pomalu zlepšuji a asi rok nazpět jsem s ním celkem bojoval. Mrzí mě neplatný třetí pokus 177,5 kg na bench, ale věřím, že na příštích závodech tuto hranici minimálně vyrovám. A mrtvý tah, ač je mojí nejsilnější disciplínou, technicky nejsem s ním moc spokojený a musím na něm určitě zapracovat.

 

 Za poslední rok jsi dokázal udělat velký progres v benčpresu a ve dřepu. Jak se ti to povedlo?

Myslím si, že každý silový pokrok je o zlepšení toho nejslabšího článku. Věděl jsem že, silově jsem na tom celkem dobřem, ale pokulhávám v technice. S Davidem jsme se proto zaměřili na největší chyby a postupně se je snažili odstranit. Výsledky jsou už pomalu znát, ale člověk by podle mě neměl být nikdy až moc spokojený, aby byl donucen se stále zlepšovat.

 

Jsi členem našeho týmu Doplnejch powerlifting od samého začátku. Líbí se ti koncepce fungování našeho oddílu?

 

Naprosto. Podle mě tvoříme ucelenou komunitu nejen sporovců, ale hlavně kamarádů, kteří se vzájemně podporují, pomáhají a troufám si říct, že v málokterém oddílu to takhle funguje.

 

Máš nějaké cíle kterých by jsi chtěl v silovém trojboji dosáhnout?

 

Určitě bych se chtěl více zviditelnit slušnými výsledky ve českém trojboji a neustále se zlepšovat. Jeden z nejbližších cílů je zlepšit umístění příští rok na MČR.

 

Chtěl by jsi někomu poděkovat?

 

Chtěl bych poděkovat celému oddílu Doplnejch a hlavně svému trenérovi Davidu Lupačovi za výborné vedení. Dále potom za podporu svoji přítelkyni a rodině.

Profil závodníka: Jan Jinřich

bottom of page