top of page
SBD-EPLC-2018-105KG-343.jpg

Jan Jindřich

Níže si můžete přečíst rozhovor s Honzou Jindřichem, který se zúčastnil Mistrovství Evropy mužů v klasickém silovém trojboji.

Ahoj Honzo, v sobotu jsi se zúčastnil svých prvních mezinárodních závodů a to Mistrovství Evropy raw mužů. Jak jsi si tyto závody užil?

Zdravím všechny. Závody byly pro mě velkým zážitkem a zkušeností. Čekal jsem, že budou závod na vysoké úrovni, ale i tak bylo mé očekávání překonáno.  Jel jsem tam s vidinou zlepšení aktuálních výkonů a užít si závody a celý pobyt strávený v Litvě, což se víceméně povedlo, takže jsem velice spokojený.
 

 

Kolik se ti povedlo zvednout?

 

Nazvedal jsem celkově 710 kg z toho na dřepu 260 kg, na benči 180 kg a zatáhnul jsem 270 kg. Na dřepu se mi povedlo o 2,5 kg vylepšit výkon z MČR a na benči o 7,5 kg oproti výkonu zapsaném na oblasti v Nymburku. Tahy se mi bohužel nepovedli.

 

Co se stalo u mrtvých tahů?

 

Na prvním pokusu jsem 270 kg zatáhnnul celkem s přehledem, ale už jsem cítíl trochu slabost a nohy nefungovali jak měli. Na druhý a třetí pokus tahů jsem 290 kg už ani neodlepil od země, přitom jsme stejnou váhu zatáhl i s menším nasazením na MČR. Je to daný  nejspíše více faktory jako odvodněním, únavou, a stresem, ale i tento neůspěch mi dává motivaci ke zlepšení a v příští přípravě udělám vše pro to abych splnil svůj cíl.

 

Jak by jsi zhodnotil svojí přípravu na tyto závody?

 

Příprava probíhala celkem dobře, i když únava z předešlých závodů už byla znát. Stále jsem se ale zlepšoval a vidina mezinárodních závodů ve mě udržovala motivaci.

 

Na jakých závodech tě budeme moct v budoucnu vidět?

Hned po příjezdu mě čeká 8.12. MČR v benčpresu. Po takto velkých závodech to bude určitě příjemné zpestření.

Chtěl by jsi někomu poděkovat?

Mé poděkování patří zejména celému týmu, s kterým jsem byl na ME. Jmenovitě potom trenérům Davidu Lupačovi, Kryštofovi Vébrovi, státnímu trenérovi Petru Slaničkovi a Michalu Dorotíkovi. Dále potom týmu Doplnejch powerlifting za perfektní zázemí a podporu v přípravě.

 

Vizitka závodníka: Jan Jindřich

Video ze závodu

bottom of page