top of page
IMG_0043.JPG

Letní kemp Doplnejch powerlifting 2019

18.-21.7.2019

Ve dnes 18. až 21. července pořádal náš tým Doplnejch powerlifting letní tréninkový kemp. Ubytování bylo zajištěno v apartmánu nedaleko přehrady Lipno, na tréninkové jednotky jsme dojížděli do Českých Budějovic do Bcross Gym. Tento gym nám poskytl výborné zázemí pro naše tréninky a všechny nás překvapil svoji vybaveností a přátelskou atmosférou která tam panovala. 

Tréninkového kempu se zúčastnilo deset závodníků Doplnejch powerlifting a dva trenéři našeho týmu. Od tohoto kempu jsme si slibovali zlepšení našich závodníků v přípravě na trénink, lepší protažení a aktivace a novinkou bylo dechové cvičení ve kterém se využila metoda Oxygen advantage a Wim Hoff methode. V první den kempu bylo na progradu přednáška o výživě od Borise Oravy, ve které nám představil doplňky stravy na přírodním bázi, které je možné si zakoupit na stránce supernutrition.cz. Tyto doplňky jsme testovali před každým tréninkem a účinky na zlepšení pocitu v tréninku potvrzovali všichni účastníci. V pátek nás čekal první trénink v českobudějovickém Bcross gymu v tomto tréninku jsme se zaměřili na doplňkové cviky k dřepu a mrtvému tahu. Nemohlo chybět nezbytné rolování a již známá aktivace. V druhém tréninkovém dni jsme si zopakovali dýchací techniku a vrhli se na doplňkové cviky pro benčpres. Velkou pozornost jsme věnovali nácviku mostování a správné pozici lopatek. 

Celkově je možné tonto kemp hodnotit pouze pozitivně a na to že to byl první ročník se nám povedlo předat velkém množství informací.    

David Lupač benčpres 220 kg

Boris Orava dřep 50x100 kg

bottom of page