top of page
DSC_0416_edited.jpg

Martin Hudec

Níže si můžete přečíst rozhovor s Martinem Hudcem po Mistrovství České republiky v klasickém benčpresu masters 2018.

Ahoj Martine, mohl by ses nám prosímtě představit? Jak dlouho cvičíš a co tě přivedlo k silovému trojboji konkrétně k benčpresu?

Ahoj, je mi 43, bydlím v Praze, a pracuju u Městské Policie Praha. Cvičím střídavě s přestávkami už poměrně dlouho, s Davidem cca rok. Na Davida jsem se obrátil poté, co jsem se poměrně vážně zranil u mrtvého tahu, samozřejmě díky špatné technice, skončil jsem na kapačkách a nemohl se pořádně ani narovnat. A člověk se má učit od nejlepších. Benčpres mi jde z disciplín trojboje nejlíp, takže mi jednoho dne David oznámil, že se zúčastním závodů, a padla volba na benč.

Mistrovství České republiky v benčpresu raw byl pro tebe první závod jak by jsi zhodnotil svůj výkon?

Popravdě jsem trošku naštvaný, protože mi o 2,5 kg “utekla” VT I, zase na druhou stranu jsem byl fakt docela nervózní, takže příště věřím, že to půjde líp. Povedlo se mi zvednout 152,5kg a obsadit 3. místo ve váhové kategorii do 93kg. Věkově už spadám do kategori masters 1. (pozn. masters 1 40-50let).

Jak ses na závody připravoval? A jak jsi se ti líbí v našem klubu Doplnejch powerlifting?

Připravoval jsem se v rámci pravidelných tréninků s Davidem, kterému asi všichni v klubu, a nejen tam, věří, že ví co dělá. Členem klubu Doplnejch powerlifting jsem teprve chvíli, ale líbí se mi jak to funguje, a to nejen samotné tréninky, ale i všechno kolem, myslím, že málokterý sportovní klub takhle dobře funguje.

Jaké závody plánuješ na příští sezónu?

Vůbec netuším, ale doufám, že se mi podaří udělat konečně pořádnej dřep a tah, a zkusit celej trojboj.

Děkuji za rozhovor a za reprezentaci našeho klubu.

Vizitka závodníka: Martin Hudec

bottom of page