top of page
Snímek obrazovky 2018-12-02 v 20.38.47.p

Michal Dorotík

Níže si můžete přečíst rozhovor s Michalem Dorotíkem, který se zúčastnil Mistrovství Evropy juniorů v klasickém silovém trojboji.

Ahoj Michale, v středu jsi se zúčastnil svých prvních mezinárodních závodů a to Mistrovství Evropy juniorů. Jak jsi si tyto závody užil?

Ahoj, závody jsem si opravdu užil. Bylo to něco úplně jiného než závody v ČR. Atmosféra byla opravdu neskutečná a já si posunul maximálky, z čehož mám velkou radost.

 

Kolik se ti povedlo zvednout?

Dřepnul jsem 252,5 kg, čímž jsem o 15 kg překonal svoje dosavadní maximum, z čehož mám největší radost, protože v den závodů to bylo jen něco málo přes měsíc od MČR, kde jsem dřepnul

237,5 kg, a to je podle mě za tak krátkou dobu celkem slušný progres, navíc ve cviku, který mě baví nejvíce.

 

Benchnul jsem 162,5 kg celkem s rezervou, čímž jsem své maximum z MČR překonal o 5 kg. Zatáhl jsem 255 kg druhým pokusem, kdy třetím jsem zvedl 270 kg, ale kvůli poklesu osy mi rozhodčí pokus neuznali. U mrtvého tahu jsem tedy svou maximálku nepřekonal, to ale napravím 15. 12. ve Frýdlantě.

Celkový součet byl tedy 670 kg  - progres 15 kg od MČR konaného 15. 10.

Jak by jsi zhodnotil svojí přípravu na tyto závody?

Příprava probíhala dobře, přesně podle plánu. Celkem jsme vypilovali dřep a tlak. Poslední týden jsem si dobře odpočinul a na závodech jsem tak byl v nejlepší možné kondici.

 

Čeho by jsi chtěl v silovém trojboji dosáhnout?

Chtěl bych se neustále zlepšovat a posouvat a tím i postupně sbírat dobré výsledky z národních a později i mezinárodních závodů. Zázemí i trenéra mám v Doplnejch opravdu skvělé, takže věřím, že díky tomu a svému přístupu svých cílů postupně dosáhnu.

Na jakých závodech tě budeme moct v budoucnu vidět?

Na pohárovce ve Frýdlantě, kde bych rád svou první a zároveň i poslední juniorskou sezonu ukončil nějakým pěkným součtem okolo 700 kg.


 

Chtěl by jsi někomu poděkovat?

Davidovi za vše co dělá pro oddíl, trojboj a taky za to, co kolikrát udělal pro mě osobně.

Artemovi Usovovi za to že trpí moje nálady při tréningu a všem dalším klukům z oddílu za super kolektiv a podporu.

Vizitka závodníka: Michal Dorotík

bottom of page