top of page
DSC_0435.JPG

Lukáš obsadil v kategorii do 74kg páté místo. Další dva závodníci kteří se na závodě představili byli Martin Hudec a Martin Tichý pro kterého to byla soutežní premiéra a mohu prozradit, že úspěšná. Martin Hudec zakládal na hodnotě 150kg, který mu kvůli technické chybě nebyl uznán. Na druhý pokus už tuto váhu úspěšně zapsal. Na třetí pokus si nahlásil 152,5kg tento pokus bohužel nebyl úspěšný a Martin Hudec obsadil v kategorii do 93kg šesté místo. Jako další závodník v této kategorii se představil Martin Tichý, který si na první pokus nahlásil 150kg, tuto váhu bez problému zvládl, na druhý pokus se povedlo zapsat 157,5kg a tak se mohlo pokračovat v boji o medaili. Na třetí pokus jsme nahlásili 165kg a tento pokus mu nakonec zajistil bronzovou medaili.

DSC_0210.JPG

V kategorii do 120kg se představil nedávný účastník Mistrovství Evropy v klasickém silovém trojboji Honza Jindřich. Honzovi se na Mistrovství Evropy povedlo zvednout 180kg a tak chtěl na republice navázat na parádní formu v benčpresu. Jeho základní pokus měl hodnotu 165kg a byl s přehledem zvládnutý. Druhý pokus na 175kg byl taktéž bez problému. Na třetí pokus jsme zvolili váhu 182,5kg, pokus o vylepšení osobního rekordu a boj o druhé místo v kategorii. Tento pokus bohužel nebyl úspěšný a tak Honza obsadil celkové čtvrté místo.

V kategorii nad 120kg se představili další dva závodníci našeho týmu a to Ladislav Burian, pro kterého to byla závodní premiéra a předseda oddílu David Lupač. Láďa začal na váze 150kg, druhý pokus měl hodnotu 160kg a byl úspěšný. Třetí pokus na váze 165kg byl již nad jeho síli. 

DSC_0356.JPG

Jako poslední se na závodě představil David Lupač. Již od začátku bylo jasné co je cílem na tomto závodě a nebylo to nic menšího než absolutní vítězství. Pro to, aby se mu povedlo ukořistit absolutního mistra České republiky bylo potřeba vylepšit osobní rekord o 3kg. První pokus měl hodnotu 215kg a byl zvládnutý bez problému. I druhý pokus na 230kg byl zvládnutý. A přišel na řadu třetí pokus na hodnotě 243kg. Pokus o nový český rekord, pokus o absolutní vítězství. I tuto váhu se mu povedlo zvednout.

 

Na závodě jsme jako tým obsadili páté místo a dále se zlepšujeme.

David Lupač benčpres 243kg nový český rekord

Fotogalerie

Zdroj: Fotografie Český svaz silového trojboje

bottom of page