top of page

Reportáž z Mistrovství ČR dorostenců a juniorů v silovém trojboji RAW

IMG_7464.jpg

O víkendu 12.-13. října se v Sedlčanech konalo MČR juniorů a dorostu v RAW silovém trojboji, kam náš oddíl Doplnejch Powerlifting již podruhé vyslal početnou výpravu. Tentokrát však junioři a dorostenci závodili zvlášť, což z organizačních důvodů byla příjemná změna.

První závodní den byli na řadě dorostenci. Jako první nastoupil nejlehčí závodník Jan „Dělej zařvi“ Mayer, účastník Doplnejch Challenge, kde trénuje pod vedením Evžena Syčevského. Honza předvedl výbornou formu, zadřepoval 155kg, zabenchoval 85kg a a vytáhl úctyhodných 205kg a se sedmi z devíti pokusů obsadil sedmou příčku v kategorii do 74kg. Honza se od svých prvních závodů v září zlepšil o 42,5 kg, což je při jeho váze 70 kg neskutečné zlepšení. My držíme Honzovi palce do dalších závodů a doufáme, že jeho řev bude otřásat rozcvičovny i nadále.

Druhý na platformu nastoupil Jakub Marek, další ze svěřenců Evžena a účastník Doplnejch Challenge. Kuba zlepšil svůj dřep o 5kg výkonem 185kg, zabenchoval 95kg, a vytáhl slušných 230kg, což mu zajistilo čtvrtou příčku v kategorii do 93kg s totalem 510kg. Kuba se stejně jako Honza pod zkušeným vedením zlepšil svůj total o 32,5kg, za což my mu gratulujeme a přejeme více úspěchů na dalších závodech.

Jako poslední reprezentant dorostenecké části oddílu šel na věc Lukáš „ME Bench“ Horáček, který aspiroval na vítězství ve své váhové kategorii do 105kg. Lukáš dřepl 220kg, zabenchoval 150kg a vytáhl 230kg. I přesto, že Lukášovi nevyšly poslední pokusy, porazil svou nemesis Nicolase Tótha na váhu a s totalem 600kg se stal mistrem ČR ve své kategorii. Absolutně obsadil výborné sedmé místo. Tímto děkujeme Lukášovi za výbornou reprezentaci našeho oddílu a držíme mu palce v přípravě na mistrovství Evropy, které proběhne v listopadu v litevském Kaunasu.

 

Druhý závodní den do Sedlčan dorazila početná výprava našich juniorů. Jako první nastoupila naše závodnice Veronika Pasičná. Verča dřepla 107,5kg, zabenchovala 55kg a vytáhla 137,5kg a s totalem 295kg obsadila druhou příčku v kategorii do 57kg. I přesto, že to byly teprve její druhé závody v trojboji, Veronika získala mistrovskou výkonnostní třídu a dokonce se pokusila o národní rekord v mrtvém tahu. Veronice gratulujeme, přejeme ji spoustu dalších úspěchů a méně slz po neúspěšných pokusech.

Další závodnice nsašeho oddílu byla Annie Brennan. Annie předvedla parádní formu a zapsala 145kg dřep, 70kg benchpress a 147,5kg tah. S totalem 362,5 kg obsadila třetí místo v kategorii juniorek do 72kg a jako jediná členka oddílu vybojovala krásné třetí místo v absolutním pořadí juniorek. Annie se s každým dalším závodem výrazně zlepšuje a stává se pevnou součástí našeho kolektivu. Annie se taktéž připravuje na ME v Litvě, takže ji držíme palce a doufáme, že konečně povolí v hlídání si jídla a dá si týmovou snídani v mekáči.

Nejlehčí junior, který nás v neděli reprezentoval, byl Filip Němec. Filip závodil v sloučené kategorii do 66kg a zapsal 170kg dřep, 110kg bench a 197,5 tah. Jelikož se pořadí ve sloučených kategoriích určuje podle Wilksových bodů, tak ačkoli Filip zapsal krásných 477,5kg total, tak obsadil třetí místo s 378 wilks. I přesto, že se Filipovi nepovedl tah, tak předvedl krásné výkony.

Jako další nastoupil Roman Zelenka, účastník Doplnejch Challenge. Roman se předvedl výkony 182,5kg dřep, 135kg bench a 235kg tah. S totalem 552,5kg obsadil čtvrtou příčku v kategorii juniorů do 93kg. Roman má za sebou tenhle rok velký počet závodů, takže únava byla znát. I přesto zabojoval předvedl super výkony. Romanovi blahopřejeme a pevně věříme, že pod vedením Evžena Syčevského bude i nadále podávat super výkony.

V kategorii do 120kg měl náš tým dva reprezentanty, první z nich byl David Stankovič. David je členem našeho oddílu již rok a i přes velmi těžké začátky podává super výkony. Zapsal 190kg dřep, 122,5kg bench a 250kg tah. Od posledního závodu před třemi týdny se David v mrtvém tahu zlepšil o 20kg, což je neskutečné zlepšení. S totalem 562,5kg obsadil páté místo. Davidovi gratulujeme a drzíme mu palce do dalších závodů.

Jako poslední člen oddílu nastoupil v neděli Artem Usov. Artem dřepl 237,5kg, zabenchoval 152,5kg a vytáhl 255kg. S totalem 645kg obsadil třetí příčku ve své kategorii. Artem po menší stagnaci znovu zlepšuje své výkony. Pevně věříme, že se mu podaří udržet formu a předvede co v něm je na pohárové soutěži v prosinci.

Chtěli bychom poděkovat všem členům oddílu, kteří se zúčastnili závodu a parádně reprezentovali náš tým. Jako vždy jsme byli nejhlučnější a měli kolem sebe nejvíc lidí, což ukazuje, že máme v týmu parádní atmosféru. Všichni se navzájem podporovali a byl cítit týmový duch. Za přípravu a pomoc vděčíme trenérům Davidovi Lupačovi a Evženu Syčevskému. Bez jejich dohledu by nás na MČR tolik nebylo. A v neposledním místě velké dík patří našemu kondičnímu trenérovi Kryštofovi Veberovi, který vždy ochotně pomůže s jakýmkoli problémem, který nás při tréninku omezuje.

Doufáme, že na příští závody nastoupíme v ještě větším počtu a obsadíme více příček, ale hlavně do toho všeho jdeme Doplnejch!

Text: Artem Usov

Foto: ČSST (Kateřina Šupíková)

bottom of page