top of page

Stejně jako dorostenci a junioři, vyrazila naše mužská a ženská část oddílu na oblastní
mistrovství, tento rok konkrétně do Sedlčan. Závod se konal v sobotu 26. září a protože se situace v naší
republice s čínskou chřipkou zhoršuje, nevíme zda vůbec Mistrovství republiky proběhne. Budoucnost
necháme stranou a pojďme se ohlédnou za proběhlým závodem. Naše výprava se skládala z 1 ostřílené ženy a 9 mužských závodníků, nesmíme zapomenou na 4 trenéry a pomocníky a na Lukáše Noska jako kameramana Power-video.cz. Tento závod byl i první závodní zkušeností v rámci trojboje pro Vaška Hanuše a první kompletní trojboj pro Mirka Nečase z #Doplnejch Výzvy 2020. Spolu s oblastním mistrovstvím byl spojen PeVan Clean Cup, což bylo ocenění dorostenců a juniorů v závodě, což se naší výpravy netýkalo. Závod začal cca v 10 hodin katgorií žen, zde nás reprezentovala známá Lenka Strolená, kterou v poslední době provází zranění. Lenka závodí v trojboji od roku 2014 a aktuálně drží mistrovskou výkonnostní třídu. V kategorii do 63 kg měla Lenka 2 soupeřky a jedna, konkrétně Martina Malzová naší Lenku porazila o 3kg, Lenka si tedy s výkony dřep 125kg, bench 77,5kg a mrtvý tah 162,5kg odváží druhé místo. Následovala spojená skupina muži do 66kg a do 83kg, ve které byl Lukáš Papírník a Míra Nečas. Lukáš závodí první rok mezi muži a se umístil na pěkném 6. místě z 9., podařilo se mu 9 z 9 pokusů! Zapsal výkony dřep 182,5kg, bench 117,5kg a mrtvola 215kg. To znamená total 515kg a zlepšení od posledních závodů (únorová družstva) o pěkných 40kg. Míra Nečas vlétl do trojboje na našem malém českém rybníčku jako uragán a s přehledem ovládl svůj první celý trojbojařský závod. Kategorie do 83kg mu za chvíli určitě bude málo, protože svým totalem 662,5kg a krásným Wilksem 443,81 bodů by se umístil ve vyšší váhovce do 93kg na druhém místě. Takhle si Míra odváží z prvních závodů Mistrovskou výkonnostní třídu. Máme v oddílu bývalého kulturistu, který má s cvičením zkušenosti a je to znát. První závody jsou o zkušenostech a zde se mu povedlo zaspat 8 pokusů, jediné co nevyšlo byl poslední dřep. Aby toho nebylo málo, tak se umístil v absolutním pořadí na skvělém 3. místě! Konečné výkony jsou dřep 232,5kg, bench 160kg a mrtvý tah 270kg.

Třetí skupinou byla kategorie do 93kg a zde Doplnejch zastoupil Víťa Rosík. Tento rok zkouší Víťa
vyšší váhovou kategorii a uvidíme jak mu to bude do budoucna sedět. Bohužel tento závod Víťovi
nevyšel podle představ, žádné PR se nekonalo a hlavně mrtvý tah byl pod jeho možnosti. Víťovi se
podařil zapsat total 612,5kg a jednotlivé disciplíny – dřep 217,5kg, bench 135kg a mrtvola pouze základ 260kg. Zajímavé je, že pokud by se hodnotily jednotlivé disciplíny, tak Víťa ve své kategorii vyhrál mrtvý tah pouze tímto základem. Kategorie do 105kg obsazená 7 závodníky, z toho 2 naši borci. Roman Zelenka závodil také letos poprvé mezi muži. Roman si na závodech udělal alespoň PR na bench. Konečné umístění je 6. místo a výkony 187,6kg na dřep, 150kg na bench a 230kg na mrtvolu. Druhý závodník v této kategorii je náš vzpěrač a majitel Barbell Gymu Ondra Semík. U Ondry se na tomto závodě povedly 3 PRka. Konkrétně dřep 230kg, bench 132,5kg a v totalu 582,5kg, na mrtvolu zatáhnul 225kg. Semeno slíbil, že letos odzávodí ještě nějaké vzpěračské závody a od příštího roku se bude zaměřovat na trojboj. 
Předposlední skupina byla složena z mužů do 120kg kde suverénně vyhrál Honza Jindřich, účastní Mistrovství Evropy a Světa. JJ většinou závodí v katergorii do 105kg a hned předvedl pěkné výkony, zapsal 8 pokusů z vlastně 8, protože na poslední mrtvolu nešel a zapsal 4 PR. Honza si odváží mistrovskou výkonnostní třídu a jen o pár bodů mi uniklo absolutní vítězství. Honza zapsal na dřep 282,5kg, na bench 182,5kg a na mrtvolu neuvěřitelných 300kg druhým pokusem! Celkově z toho je total 765kg a Wilks 447,22 bodů. Poslední skupina se skládala jak už to bývá z nejtěžších mužů nad 120kg, ale také z kategorie do 74kg. V nižší váhové kategorii si odbyl premiéru za náš oddíl Láďa Přibylík, který závodí v trojboji od roku 2014, takže má zkušeností na rozdávání. Ve své kategorii měl 2 soupeře a obsadil nakonec 3. místo. Láďovi platné pokusy byly dřep 192,5kg, bench 110kg a mrtvola 232,5kg. Kategorie „unlimited“ měla celkem 5 závodníků, z toho 2 byli z Doplnejch. Svoji premiéru si zde odbyl Vašek Hanuš, který navážil pouze 124,3kg, ale ukořistil pro sebe skvělé 3. místo. První závody jsou o sbírání zkušeností, což se projevilo u Vaškova prvního benche, kdy nepočkal na pokyn odložit. Vaškovi výkony při jeho premiéře byly dřep 260kg, bench lehkých 160kg a mrtvý tah 280kg. Posledním naším zástupcem byl Láďa Burian aka Hagrid. Láďa navážil hezkých 151,7kg, obsadil 4. místo totalem 680kg a zapsal PR na bench. Na to, že byl nedávno na operaci s kýlou, slušné výkony. Povedlo se mu dřepnout 242,5kg, zabenchovat 167,5kg a vytáhnout na mrtvolu 270kg. Závody docela utíkali díky rychlým nakladačům, rozcvičovna by snesla nějaké kotouče navíc, protože se tam skládaly dohromady normální kotouče Ivanko/Leoko či co, spolu s gumovými a spolu s malými litinovými kotouči všech možných tvarů a velikostí. U vyšších váhových kategorií se pak museli zredukovat rozcvičovací stanoviště, protože nebylo dostatek kotoučů. Tak snad příští rok poleví tato celosvětová chřipková epidemie a budeme si moci opět někde zazávodit. Ideálně stihneme ještě letos Mistrovství dorostu a juniorů a Mistrovství mužů a žen v říjnu a Mistrovství družstev RAW v listopadu, kde budeme mít 2 družstva.

Foto: ČSST

Video: power-video.cz

bottom of page