top of page

Mistrovství západních Čech družstev v klasickém silovém trojboji

soustředění-4.jpg

V únoru se odehrálo 1. Mistrovství Západních Čech v klasickém (RAW) silovém trojboji družstev a tým Doplnejch powerlifting u toho samozřejmě nesměl chybět. Do závodu se přihlásilo tolik lidí, že se původní závod musel rozdělit a v Nymburku proběhlo ve stejném termínu 1. Mistrovství Východních Čech. Takto velká účast je znakem toho, že trojboji se věnuje stále více lidí, z čehož máme velkou radost a doufáme, že tento trend bude nadále pokračovat a snažíme se ho jako tým podporovat.

 

Závod pořádal Sportovní klub ZLOBR a do Sedlčan se 15.2. sjelo 64 závodníků. Jako tým jsme postavili šest čtyřčlenných družstev, což bylo nejvíc ze všech týmů. Zkušení pořadatelé zvládli závod na výbornou, vše probíhalo svižně a panovala příjemná atmosféra. Nakladači byli rychlí a snažili se závodníky podporovat, za což jim děkujeme. Jeden tým ovšem nad ostatními vyčníval a tím jsme byli právě my. Předvedli jsme, jak má vypadat týmový duch a podpora ze strany ostatních členů týmu byla úžasná. I díky tomu jsme si všichni závod velmi užili a doufáme, že takto to bude vypadat na všech závodech, kterých se budeme účastnit.

 

Vážení probíhalo od 7:00, což většina členů týmu prošvihla. V týmu máme totiž odborníky nejen na trénink, ale i na výživu. Speciálně strava je v den závodů klíčová a v Doplnejch ji nebereme na lehkou váhu. I proto jsme nejlepší. Na vyžádání vám David Lupač sestaví kombinaci z menu v McDonald na míru, abyste na závodech byli opravdu v nejlepší formě. Této možnosti využila většina našich závodníků a někteří dorazili ještě s cheeseburgery v rukou.

Náš A tým ve složení David Lupač, Radek Pospíšil, Jan Jindřich a Vítězslav Rosík předvedli obdivuhodné výkony a právem se stali vítězi celého závodu. Ostatní týmy byli ovšem také ve výborné formě a první místo jsme museli doslova vybojovat. Na třetím místě s 1713 wilksovými body se umístil A tým Sportovního klubu ZLOBR a na druhém místě s 1738 wilks skončil tým KST sporting APIS. Závod byl napínavý až dokonce, kdy všichni napjatě sledovali poslední pokus Davida Lupače, který úspěšně zatáhl 347,5 Kg a tímto úctyhodným výkonem zajistil svému týmu vítězství s celkovým skóre 1739 wilks. Rozdíl byl tedy opravdu velmi velmi těsný.

 

Na pátém místě se umístil náš B tým, ve kterém závodili Lenka Strolená, David Kubica, Anna Brennan a Tereza Herrmannová. Všem se dařilo a speciálně Tereze Herrmannové, která svým dřepem 155.5 Kg zapsala národní rekord a drží tak národní rekord ve dřepu jak RAW, tak EQUIPPED. Na sedmém místě se poté umístil E tým, kterému jenom o pár wilksových bodů uteklo šesté místo.

 

Za nimi se na devátém místě umístil tým C, kterému na náš E tým také chyběl pouze kousek. Síly zde byly opravdu vyrovnané. Třinácté místo obsadil tým D a poslední skončil náš F tým, složený z čerstvých závodníků, pro které to byla první závodní zkušenost. Naši závodníci zapsali spoustu osobních rekordů a bylo vidět, že do toho šli opravdu Doplnejch. Na závěr bychom chtěli poděkovat členům týmu, kteří nezávodili a jeli pouze jako doprovod. Právě oni vytvořili pro naše závodníky prostředí, kde ze sebe mohli vydat vše a pokořit svá maxima. 

Text. Marek Pojezný

Foto: ČSST

bottom of page