top of page
fullsizeoutput_1f42.jpeg

MS benčpres RAW/EQ 2019

Ve dnech 18. až 25. května se v japonském hlavním města Tokiu konalo Mistrovství světa v benčpresu a to jak divize bez dresů “RAW” tak v dresech “EQ”.  Tato tradiční benčpresařská země se závodů zhostila důstojně a během osmi dnů se na podiích předvedlo více než tisíc závodníků.

Tokio z pohledu Skytree (450 m)

Na toto mistrovství náš tým Doplnejch powerlifting vyslal dva členy a to předsedu oddílu Davida Lupače a Evžena Sičevského. 

Začneme u Davida, který závodil v kategorii RAW mužů nad 120 kg. Tato kategorie měla jasného favorita a to Američana Thomase Davise , tento dvěstě kilový závodík druhým pokusem pokořil hranici tří set kilogramů a o vítězy bylo rozhodnuto. David prvním pokusem zapsal 227,5 kg v druhém pokusu zapsal 237,5 kg. Třetí pokus na váze 245 kg byl bohužel neúspěšný a to znamenalo konečné páté místo. Musíme vzít v potaz fakt, že David není specialista na benčpress a vetšína jeho soupeřů byla. 

    

David Lupač benčpres 237,5 kg

Dalším závodníkem z našeho týmu byl Evžen Sičevskyj, Žéňa byl po vítězném Mistrovství Evropy juniorů v silovém trojboji EQ dobře naladěný a chtěl překonat metu 200 kg. První pokus jsme nahlásili na 195 kg a byl bez problému zvládnutý, na druhý pokus jsme zvolili 200 kg a tato meta se nám taky povedla překonat. Na třetí pokus jsme zvolili 205 kg a i tato váha se povedla Žéňovi zdolat. 

Celkově hodnotíme Mistrovství jako povedené hlavně s ohledem na to, že oba závodníci jsou hlavně závodníci v silovém trojboji. 

Evžen Sičevskyj benčpres 205 kg

bottom of page