top of page
20-1-19-2424.jpg

Mistrovství Čech v silovém trojboji EQ mužů a žen 2019 

Reportáž z Mistrovství Čech mužů v silovém trojboji EQ 2019 a rozhovor s Víťou Rosíkem vítězem kategorie do 83kg.

Tým Doplnejch Powerlifting se účastnil oblastního 23. Mistrovství Čech v silovém trojboji mužů equip. Oddíl reprezentovalo 7 členů, kteří získali 6 medailí. Jako tým jsem v pořadí oddílů obsadili první místo.

Lukáš Nosek bojoval v kategorii do 72kg kde si vylepšil dřep na 180kg, zabenchoval 120kg a zlepšil si tah na 205 kg. Lukáš celkově skončil na 3. místě.

V kategorii do 83kg reprezentovali oddíl 2 závodníci. Filip Řenč, pro kterého to byla druhá závodní zkušenost skončil na třetím místě. Podařilo se mu dřepnout 195kg, na benchi zvednul 110kg a na mrtvý tah se mu podařilo zapsat 195kg. Druhý závodník a také vítěz této kategorii byl Víťa Rosík. V dřepu Víťa zapsal 200kg, na benchi si vylepšil maximum na 127,5kg a v mrtvém tahu kde soupeřil o vítězství v kategorii se mu podařilo zatáhnout na třetím pokusu 262,5kg. Vylepšil si tedy maximum z Deadlift Chalenge vol.2 o 12,5kg.

Kategorie do 93kg byla obsazená 4 závodníky, dva z toho byli z našeho oddílu. David Mrázek závodil poprvé a podařilo se mu zapsat 172,5kg na dřep, 107,5kg na bench a 230kg na mrtvý tah. Vzpěrač a majitel Barbell gym Praha Ondra Semík dřepnul v bandážích 215kg, na lavici vytlačil 117,5kg a zatáhnul 212,5kg. Ondra v součtu nazvedal stejně jako další závodník 545kg, ale kvůli vyšší tělesné hmostnosti obsadil 3. místo.

V další váhové kategorii do 105kg obsadil 3. místo Marek Pojezný, pro kterého to taky byla první soutěžní zkušenost. Markovi se podařilo zapsat všechny pokusy na jeho soutěžní premiéře. Konkrétně na dřepu 175kg, na benchi zapsal 132,5kg a na mrtvý tah 180kg

Posledním závodníkem, který se představil na tomto závodě byl Ladislav Burian. Láďa byl nejtěžším závodníkem soutěže a s tělesnou hmotností 148kg závodil v kategorii nad 120 kg. Podařilo se mu dřepnout 217,5 kg, zabenčoval 155 kg a na mrtvém tahu ukázal co je jeho nejsilnější disciplína, když zvednul 252.5 kg.

Vítězslav Rosík deadlift 262,5 kg

Rozhovor s Vítězslavem Rosíkem

(vítězem kategorie do 83 kg)

 

Ahoj Víťo, jak se na Mistrovství Čech závodilo?

Ahoj, závody probíhaly stejně jako loni ve Vendolí, takže známé prostředí. Vše běželo rychle, nebyly velké pauzy, nakladači byli rychlí, s tím jsem hodně spokojen. Tyto oblastní závody byly ve vybavení, tedy equip, já závodil klasicky v raw jen s páskem a návleky na kolena. Rozhodně jsem na závody nejel s tím, že bych pomýšlel na vítězství. Na dřepu jsem zopakoval výsledek z října z Mistrovství ČR, ale rozhodně jsem se na 200kg cítil lépe. V tréninku benche jsem se cítil skvěle, špalek, trénink v RAMu, vše šlo dobře. Na závodech jsem se zas o kousek posunul a zapsal 127,5kg. Následoval mrtvý tah kde jsem zjistil, že bych mohl bojovat o vítězství. V tréninku jsem změnil střídavý úchop na hook grip, s tím, že síla je a úchop mě limituje. První pokus jsem nahlásil na 240kg a bylo to lehčí než 200kg v rozcvičovně. Druhý pokus 250kg což bylo moje PR z Deadlift Challenge 2018. No a protože můj soupeř zapsal i třetí pokus, já musel dát 262,5kg, abych v součtu trojboje měl o 2,5kg víc. Trenér David Lupač tedy před mým pokusem nechal zvednout hmotnost na čince a pokud jsem chtěl vyhrát, tak jsem musel zapsat. Naštěstí se zadařilo a první vítězství je na světě.


 

Už závodíš od léta 2017 a toto je tvoje první zlatá medaile, jaká z toho máš pocit?

Je to skvělý pocit, do posilovny jsem začal chodit před víc jak 10 lety a že bych podal takové výkony se mi nesnilo.

 

Co jsi změnil v přípravě od posledních závodů? Co stojí za tvým zlepšením na mrtvém tahu, když se podíváme na výsledky zlepšil jsi ho o 15 kg od listopadového Mistrovství ČR?

Hned po závodech jsem si řekl, že musím něco změnit. Začal jsem zkoušet tahat klasikou a zkoušel jsem hook grip. Z klasiky mě bolely spodní záda a z hooku jsem měl roztrhané mozoly a bolest na nehtu u palce se nedala vydržet. Vrátil jsem se tedy k postavení sumo deadlift a udělal jsem si malý research k hook grip. Každý trénink jsem zkoušel alespoň pár opakování na hook a dle tréninku od Davida jsem přidával váhy. Někdy to šlo a jindy vůbec. I přes krátké palce se mi podařilo najít nějaké místo kde to tolik nebolí a činka je zamknutá v ruce.
 

 

Jaké další závody plánuješ?

Chtěl bych se připravit na Deadlift Challenge vol.3 a na trojboj družstev v červnu myslím.  

Děkuji a přeji hodně sil v další přípravě.

Děkuju přítelkyni Terce, Davidovi a klukům z Doplnejch Powerlifting za pomoc v tréninku a na závodech.

Snímek obrazovky 2019-01-20 v 13.48.03.p
bottom of page