top of page

V sobotu 2.3.2019 náš oddíl Doplnejch Powerlifting zavítal do dalekých Vítkovic, což je část Ostravy. Naše skupinka, která vyrazila z hlavního města byla ve složení David Lupač, Kryštof Veber, Evžen Sičevskyj a Martin Hudec. Cesta byla dlouhá, ale protože prezentace a vážení probíhaly až od 10 do půl 12, byl čas vstávání rozumnější, než kdyby začátek probíhal klasicky od 8 ráno. Do Ostravy jsme jeli s jasným plánem Žéňa chtěl nové PR a Martin sbírá v dresu zkušenosti. Na vážení měl Žéňa 102,1 kg a nahlásil si první pokus 190 kg, Martin měl 91 kg a nahlásil si 185 kg. 

 

V kategorii Junioři do 105 kg byly celkem 4 závodníci, ale dokončili jen 3. Žéňa zapsal jak základ, tak druhý pokus kde si nechal naložit 197,5 kg. Vylepšil tak svoje maximu ze závodů z ledna 2019 o 7,5 kg. Na třetí pokus měl na čince rovných 200 kg, ale bohužel no lift. Žéňa porazil své soupeře o parník a stává se tedy mistrem republiky ve své váhové kategorii, výkonnostní třídu má MVT, tedy “Mistrovskou” a v absolutním pořadí dle Wilksových bodů si odváží 3. místo

ROZHOVOR S EVŽENEM SIČEVSKYJ

Ahoj Evžene, dnes jsi se zúčastnil Mistrovství České republiky juniorů v benčpresu. Jak by jsi zhodnotil svojí přípravu?

 

Ahoj, svoji přípravu hodnotím pozitivně. Jsem rád že se mi povedlo v benčpresu udělat progres a jsem konkurenceschopný. Nadále, ale zůstávají mojí prioritou závody v silovém trojboji.

 

Nyní se dostáváme k samotnému závodu, kolik se ti povedlo zvednout a jak jsi se umístil?

 

Povedlo se mi zvednout 197,5 kg a tímto výkonem jsem vyhrál svoji kategorii. V celkovém pořadí jsem se umístil na 3. místě. Mým cílem bylo zvednou 200kg, bohužel se mi dnes nepodařilo tuto hranici pokořit.

 

Jaké závody plánuješ v nejbližší době?

 

V nejbližší době plánují Mistrovství Evropy juniorů v silovém trojboji v dresech tyto závody proběhnout 1.května v Plzni. Rád bych na těchto závodech zabojoval o celkovou medaili. V přípravě udělám vše pro to, aby se mi to povedlo. Zatím vše probíhá podle plánu, doufám že se mi podaří vyhnout zranění a ukážu pěkný progres i v celkovém trojboji.

 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v další přípravě.

 

Taky děkuji, a přeji všem čtenářům hezký den.

Druhý závodník na Mistrovství ČR byl ve věkové kategorii M1, tedy Masters 1 a ve “váhovce” do 93 kg. Martin měl v kategorii další 3 konkurenty a boj to byl až do konce. První pokus dal bez problému a na druhý si nechal naložit 192,5 kg - také zapsal. Poslední pokus měl Martin nahlášeno stejně jako Žéňa krásných 200 kg. Jak jsem zmínil, boj to byl až do konce. Závodníci v Martinově kategorii dali 200 kg na druhý, respektive na třetí pokus. Skupina to tedy byla více než vyrovnaná, pokud by Martin zapsal, byl by na druhém místě. Bohužel se na prvních závodech v dresu Martinovi nepodařilo zapsat, ale i tak si odváží do Prahy krásné 3. místo a výkonnostní třídu MVT, tedy také Mistrovskou.

ROZHOVOR S MARTINEM HUDCEM

Ahoj Martine, dnes jsi se zúčastnil Mistrovství České republiky masters v benčpresu. Jak by jsi zhodnotil svojí přípravu?

 

Příprava probíhala v rámci pravidelných tréninků s Davidem a oddílem, docela v pohodě, ale na triko si fakt musím ještě zvyknout, je to proti RAW docela rozdíl.


 

Nyní se dostáváme k samotnému závodu, kolik se ti povedlo zvednout a jak jsi se umístil?

 

Povedlo se mi zvednout 192,5 kg a skončil jsem na třetím místě ve své kategorii. Byly to moje první závody v dresu a jsem rád že se mi to povedlo zvládnout a zapsal jsem dva ze tří pokusů. Stále je co zlepšovat a doufám, že na příštích závodech pokořím hranici 200 kg.


 

Na jakých závodech tě uvidíme v budoucnosti?

 

To je spíš otázka na trenéra a předsedu oddílu Doplnejch Powerlifting Davida Lupače, mě čeká nejspíš pilování dřepu a mrtvých tahů a pak snad už nějaký kompletní trojboj.


 

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v další přípravě.

Taky Ti děkuju.

Text: Vítězslav Rosík

Video: ČSST

bottom of page