top of page
drep zily.JPG

27. Mistrovství České republiky mužů a žen v silovém trojboji

27. Mistrovství České republiky mužů a žen v silovém trojboji EQUIP

Vyvrcholení sezony nás zavedlo v sobotu 23.2.2019 do Kralup nad Vltavou kde se konalo 27. Mistrovství České republiky mužů a žen v silovém trojboji. Za oddíl Doplnejch Powerlifting se kvalifikoval pouze jeden závodník a to Víťa Rosík, jeho kategorie do 83 kg byla obsazena dalšími 3 konkurenty. Všichni až na Víťu startovali v dresech, který používá pouze návleky na kolena a pásek, tedy RAW. Na závody přijelo cca 26 závodníků, kteří byli rozděleni do dvou skupin.

Prezentace a vážení začínaly v 8 hodin, náš závodník shazoval váhu z 86 kg a v den závodu navážil 82,8 kg. Po nahlášení pokusů, které byly 195 kg na dřep, 120 kg na bench press a 245 na mrtvý tah mohlo přijít na řadu důležité doplnění tekutin a konečně snídaně. Závod se konal v promrzlé malé sportovní hale vedle zimního stadionu v Kralupech nad Vltavou, takže se všichni i uvnitř pohybovali v bundách a čepicích.

drep hloubka.JPG

Závod začal drěpováním od 10 hodin a Víťa šel pokusy 195 - 202,5 - 205. Z toho je tedy nové PR 202,5 kg. Po drěpech byla pauza asi 20 min, stojan se doplnil o lavici a všichni se měli čas občerstvit a zahřát, hala byla totiž stále promrzlá. Následovaly benche kde se nám podařilo zapsat 125 kg, ale třetí pokus s 130 kg byl nad jeho síly.

bench.JPG

Závod uzavírala mrtvola, která je Víťův nejoblíbenější cvik. Na první pokus měl nahlášených 245 kg, dal. V rámci souboje o celkové 3. místo jsme nechali vypršet časový limit pro druhý pokus a čekali co předvede soupeř. Ten nezapsal druhý a ani třetí pokus, což znamenalo, že Víťa musel zvednout 257,5 kg. To se mu podařilo a to znamenalo vítězství v disciplíně mrtvý tah a celkové třetí místo.

deadlift.JPG
stupne vitezu.JPG

Text: Vítězslav Rosík

Video: Lukáš Nosek

Foto: Kateřina Šupíková

bottom of page