top of page
ROSIK_UPRAVENÁ.jpg

Vítězslav Rosík

Níže si můžete přečíst rozhovor s Víťou Rosíkem po Mistrovství České republiky v klasickém silovém trojboji 2018.

Ahoj Víťo mohl by ses nám prosím Tě představit a říct čím se živíš?

 

Ahoj, je mi 29 let a od narození žiji v Praze. Od roku 2015 kdy jsem dodělal vysokou jsem ve firmě ABB. Moje pozice je Account a Product Manager, mám na starosti prodej a marketing pro solární střídače (komponenta na solárních elektrárnách) a UPS (záložní bateriové zdroje pro PC, nemocnice, datacentra apod.)

 

Jak dlouho se věnuješ silovém trojboji a co tě k tomuto sportu přivedlo?

 

Do posilovny chodím už nějakých 11 let, silově jsem začal cvičit někdy v roce 2016. Moje přítelkyně Terka začala s trojbojem a já si říkal, že podobný typ trénink bych mohl taky zkusit. Pak jsem změnil posilovnu a po čase kontaktoval Davida se zájmem o trojboj.

 

V neděli jsi poprvé závodil na Mistrovství republiky mužů v klasickém silovém trojboji. Jak jsi spokojený s výsledkem a výkonem který jsi předvedl?

 

S dřepem, kdy jsem konečně zapsal 200kg, jsem moc spokojen, s benchem dost bojuju, ale spokojen jsem taky. Mrtvý tah je moje nejsilnější disciplína, na Deadlift Challenge vol. 2 jsem dal 250kg a s tím, co jsem zatáhnul teď na závodech, jsem spokojený. Vím, že u mrtvoly mám na víc, takže mě mrzí, že jsem nedal 3. pokus 257,5kg. Celkově jsem moc rád, že jsem se na Mistrovství republiky podíval a že jsem skončil na 4. místě, je pro mě skvělý výsledek i motivace do budoucna. Získal jsem 2. místo ve své váhovce za mrtvý tah, to byl skvělý pocit.

Jsi členem našeho týmu Doplnejch powerlifting od samého začátku. Líbí se ti koncepce fungování našeho oddílu?

 

Myslím si, že něco takového tu nikdo nemá. Skoro všichni trénujeme dle časových možností spolu, pomáháme si a jistíme se. Celou zimu a léto jsme chodili 1x týdně do sauny, máme soustředění, pěkné oddílové oblečení. Funguje to, jak má.

Máš nějaké cíle kterých by jsi chtěl v silovém trojboji dosáhnout?

 

Na začátku jsem si dával 2 osobní cíle. První byl zvednout 600 liber (272 kg) a druhý 300 kg na mrtvolu.

 

Chtěl by jsi někomu poděkovat?

 

Chtěl bych poděkovat přítelkyni Tereze Korecké. Za její podporu, rady a prostě za všechno.

Profil závodníka: Vítězslav Rosík

bottom of page