top of page

Doplnejch Cup vol. 3

V sobotu 28. 1. jsme pořádali třetí ročník závodu Doplnejch Cup a připravili jsme si pro Vás reportáž plnou ústřižků ze skvělého dne!

Závodu se zúčastnilo celkem 62 závodníků, kteří dohromady odstartovali v 7 skupinách. Čtyři skupiny byly v rámci silového trojboje RAW (amatéř, open, junioři a dorostenci) a tři skupiny závodili v benchpressu RAW (amatéři, open, junioři).

Umístění se rozhodovalo na základě IPF GL points, které berou v potaz nazvedaný total, tělesnou hmotnost i pohlaví závodníka. Na prvním místě může tedy skončit závodník z nižším totalem, než závodník například na místě třetím.Hlavní rozdíl mezi skupinami v silovém trojboji, co se týče amatérů VS open, juniorů a dorostenců, je nutnost být členem powerliftingového týmu, který je zapsaný v Českém svazu silového trojboje. Možnost závodit bez členské základny jsme poskytli v kategorii trojboj amatéři, kde závodníci nemuseli závodit za žádný oddíl.

V kategorii trojboj amatéři startovalo celkem 14 závodníků a pro většinu z nich se jednalo o jeden z prvních závodů v silovém trojboji RAW. V této kategorii byla pouze dvě děvčata - Jana Rojková, která při tělesné váze 62,4 kilo zvládla zapsat total 290 kilogramů a vedle ní Kateřina Hercíková, která při váze 68,4 kilo zapsala 277,5 kilogramů.

Celkové třetí místo této skupiny obsadil Vladimír Zobal, který při tělesné hmotnosti 81 kg zvládl zapsat 487,5 kilogramů. Druhé místo přesvědčivě získal Alois Gavenda, a to s totalem rovných 600 kilogramů, při tělesné hmotnosti 97,7 kg. První místo si bezkonkurenčně vybojoval Jan Ondrák, a to s výkonem 672,5 kilogramů, při tělesné váze 94,6 kg. Všem gratulujeme!Nejpočetnější skupinou celého závodu byla kategorie silový trojboj RAW junioři, kde odstartovalo celkem 16 závodníků, a to jak mužského tak ženského pohlaví. Všichni až na jednoho závodníka byly zástupci z našeho týmu. Jedinou “černou ovcí” byl Ondřej Kaucký, který zde zastupoval jeho základnu B Strong Powerlifting Team.Ondra startoval ve váhové kategorii do 93 kilogramů a umístil se na druhém místě s totalem rovných 600 kilogramů. Za zmínění stojí především jeho benchpress, který byl jedním z nejsilnější z řad všech závodníků, a to 160 kilogramů! Třetí místo obsadil Jakub Novotný, který při váze 74,1 kg zapsal 540 kilogramů. Kategorii vyhrál Jakub Straka, který i přes velice nízkou tělesnou hmotnost 68,8 kg zapsal total rovný 560 kilogramů.Nejzajímavější skupinou byla bezpochyby skupina dorostenců, ve které startovalo celkem 14 závodníků a všichni reprezentovali náš tým. Jedním z cílů našeho týmu na rok 2022 bylo co nejvíce rozšířit dorosteneckou základu a jsme rádi, že se tohoto cíle nadále držíme!

Dorostenecká kategorie je první kategorií, ve které se mezi top 3 závodníky umístilo děvče, a to Wanda Pencáková, která při tělesné váze 56,8 kg zapsala total 277,5 kilogramů a tak obsadila třetí místo. Druhé místo si ukořistil Thai Bao Dang, který při tělesné váze 84,1 kg zapsal total šestkrát větší než svojí váhu, a to 507,5 kilogramů. První místo získal Šimon Jurdič, který zapsal 495 kilogramů a to při váze 75,3 kg.V kategorii Open závodil náš speciální host - Michele Peluso, který za námi přijel až z daleké Sicílie, jen proto, aby si mohl zazávodit. Michele se umístil na čtvrtém místě, kdy s tělesnou hmotností 150 kg, zapsal total 730 kilogramů, i přestože se připravoval jenom na závod v benchpressu samotném.

Na třetím místě se umístil náš zkušený závodník Marek Pojezný, který odstartoval v kategorii do 105 kg a zapsal total rovný 650 kilogramů. S tělesnou hmotností 123,7 kg se na druhém místě umístil Radek Pospíšil, kterému se povedlo zapsat 732,5 kilogramů. Kategorii Open vyhrál náš nejlepší mužský závodník Miroslav Nečas, který při váze 86,7 kg zapsal total 707,5 kilogramů a tím se od jeho posledních závodů zlepšil o 7,5 kilo!Chlapci a muži v samostatných benchpress kategoriích předvedli také skvělé výkony. Nejlepším z nich byl Jiří Nový, který v kategorii benchpress open zapsal 182,5 kilogramů. Jirka startoval s tělesnou hmotností 94 kg a reprezentoval jeho domácí tým Powerlifting TJJM Chodov.

Závod jako takový byl uzavřen vyhlášením nejlepších závodníků a závodnice za náš tým za rok 2022. Nejlepším závodníkem za kategorii open se stal, již zmíněný, Miroslav Nečas, který nás reprezentoval na národních a Českou republiku na mezinárodních závodech. Nejlepším juniorem se stal Lars Lukeš, který se stejně jako Míra zúčastnil řady národních, i mezinárodních závodů. Nejlepší dorostenkou se stala Svatava Hanykýřová, která se za svůj první rok podívala na spoustu národních i mezinárodních závodů a přivezla si sebou spoustu medailí!
Děkujeme všem závodníkům za účast a všem nakladačům, rozhodčím, IT a moderátorovi za pomoc a realizaci takového závodu. Vážíme si pomoci všech z týmu, bez něj bychom nebyli schopni realizovat tak super závod. Doufáme, že se závodu zúčastníte i příští rok a pokud Vás někoho trojboj zaujal více, neváhejte se na nás obrátit! Rádi Vám s Vaší cestou trojbojem pomůžeme #doplnejch!


30 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page